Reductores Bonfiglioli de ejes paralelos y ortogonales de nueva generación.

01, marzo | 2 Comentarios
Reductores ejer paralelos y ortogonales de nueva generación

Nuevos tipos de reductores, puestos en el mercado por Bonfiglioli Riduttori.

Uno de ejes ortogonales (HDO) y otro de ejes paralelos (HDP).

Ambos tipos vienen a sustituir y complementar los de Serie RAO y RAP ya existentes desde hace más de 30 años.

La serie de reductores de engranajes cónicos de Bonfiglioli optimiza el rendimiento con dimensiones compactas y la flexibilidad. Las varias opciones que se pueden seleccionar desde el catálogo, facilitan la personalización para satisfacer los requisitos del cliente. La carcasa fabricada en fundición nodular, garantiza la rigidez en todas las circunstancias, mientras que los engranajes, con flancos rectificados, aseguran un funcionamiento silencioso y sin vibraciones incluso en las más duras condiciones de operación.

 

Rango de pares

8990 ... 210000 Nm

Relaciones de reducción 
7.1 ... 500

Montaje 
Patas, brida, montaje pendular.

Entrada:
Eje macho, con brida de entrada y acoplamiento elástico.
Doble eje de entrada.

Eje de salida 
Macho (simple o doble), hueco con chaveta, aro cónico de aprite.

Opciones:
Refrigeración por ventilador, serpentín de refrigeración, resistencias calefactoras
Sistemas de refrigeración independientes
Antirretorno
Juntas sin contacto
Lubricación forzada
Sensores de temperatura y de nivel de aceite
Drywell para montajes con el de salida en vertical

TIPO HDO 71 HDO 81 HDO 91 HDO 95 HDO 100 HDO 110 HDO 120 HDO 125 HDO 130 HDO 140 HDO 150 HDO 160 HDO 170 HDO 180
Par Nm 8990 14740 21610 23200 28200 31700 41000 49000 69500 87000 117000 147000 190000 210000

Reductores Bonfiglioli de ejes paralelos y ortogonales de nueva generación.

Listado de posts

- - 05/12/2023 12:57

Zakłócenia w odbiorze telewizji z anteny satelitarnej

 | Ocena 4.9 ★★★★★ 140 głosów

Jakie mogą być przyczyny zakłóceń obrazu przy odbiorze telewizji z anteny satelitarnej ?

Jednym z nietypowych powodów zaników sygnału, może być bliskość lotniska cywilnego lub wojskowego, znajdujące się tam systemy naprowadzania oraz łączności wieży kontrolnej z samolotami pracują z dużą mocą oraz na różnych częstotliwościach często zbliżonych do pasma satelitarnego lub pierwszej pośredniej konwertera szerokopasmowego. Ciężko się pozbyć tych problemów jeśli mamy do czynienia z tą pierwszą opcją, nie ma tu dobrych sposobów ani rozwiązań, wszystkie zakłócenia kumulują się w ognisku czasy i interferują z oryginalnym sygnałem docierającym z satelity. W przypadku zakłóceń pierwszej pośredniej najprostszym sposobem jest wymiana konwertera na model pracujący w technologii SCR (Unicable), system ten polega na wykorzystaniu niezależnych kanałów o różnych częstotliwościach na których przekazywany jest TS (Transport Stream) do dekodera lub kilku dekoderów cyfrowych. TS to cała zawartość transpondera satelitarnego zawierającego multipleks kilku lub kilkunastu kanałów telewizyjnych najczęściej od jednego nadawcy lub operatora.

Jeszcze innym źródłem zakłóceń są samoloty przelatujące między anteną a satelitą znajdującym się w kosmosie. Ponieważ w prostej linii łączącej te dwa punkty nie może być żadnych przeszkód to tak duży przedmiot o ogromnej masie musi spowodować całkowity zanik sygnału nawet na kilka sekund i nie ma przed tym żadnej ochrony. Bywa też tak, że przez pewną część roku mamy zakłócenia a przez inną wszystko działa poprawnie, odpowiedź jest prosta, lotniska co pewien czas remontują i oczyszczają pasy startowe zmieniając korytarze powietrzne startujących i lądujących samolotów.

Pozostają jeszcze bardzo oczywiste przyczyny problemów z odbiorem, niedokładnie ustawiona antena satelitarna lub konwerter, najlepszym sposobem będzie wezwanie montera z serwisu technicznego ® obsługującego Warszawę i województwo mazowieckie, który za pomocą profesjonalnego miernika sygnału satelitarnego doprowadzi naszą instalację do porządku. Trochę rzadziej ale jednak występującym problemem, szczególnie w dużych miastach są zakłócenia generowane przez przekaźniki sieci komórkowych GSM/3G/4G/5G, tutaj z pomocą przychodzi wcześniej wspomniany konwerter SCR. Podczas konfiguracji dekodera wybieramy częstotliwości spoza zakresu 1800 MHz - 2000 MHz tak aby uniknąć interferencji z pasmem telefonii oraz internetu mobilnego.

Captcha